Z čoho je filter eSpring™ zložený?

eSpring™ systém na doúpravu vody spojuje patentovanú kombináciu týchto technológií: 

 

1. Predradený filter

Celá cartridge vložka eSpring™ systému je obalená v tzv. predradenom filtre, ktorého úlohou je zachytávať všetky hrubé nečistoty. Týmto predradeným filtrom je biela dvojvrstvová netkaná látka vyrobená z polymeru.

2. Technológia uhlíkového bloku

Vo vnútri vodného filtru eSpring™ sa nachádza patentovaný lisovaný blok aktívneho uhlíka, ktorého parametre sú na svetovej špičke. Jeho aktívna plocha má rozlohu 446 000 m2, čo je viac ako plocha 69 futbalových štadiónov. Tento viacfázový uhlíkový blok účinne odstraňuje: chuť a zápach chlóru
viac ako 140 kontaminantov so zdraviu škodlivými účinkami, vrátane olova, ortute, prchavých organických zlúčenín a benzínového aditiva MTBE, všetky častice až do veľkosti 0,2 mikronu!

 

3. Technológia ultrafialového svetla

Ultrafialová lampa, ktorá je umiestnená uprostred uhlíkového bloku eSpring™ produkuje ultrafialové žiarenie o intenzite až 80 milijaulov na cm2, čo stačí k zahubeniu viac ako 99,99 % bakterií a vírusov, ktoré sa v pitnej vode môžu vyskytovať. Celú UV lampu vo vnútri uhlíkového bloku obaľuje nerozbitné sklo, čím sa garantuje, že ani v prípade teoretického rozbitia UV lampy nedôjde k jej priamemu kontaktu s vodou.
 

4. Technolóogia inteligentného čipu

Elektronický monitorovací systéme Spring™ charakterizuje pokročilé technológie tohoto zariadenia. V monitorovacej hlave eSpringu sa nachádza čip, ktorý automaticky sleduje životnosť celej cartridge vložky tzn. použitú kapacitu aktívneho uhlíkového bloku a ultrafialovej lampy. Vďaka tomu Vás monitorovacia hlava eSpringu vizuálne i zvukovo upozorní, kedy je treba vložku vymeniť popr. či nedošlo ku komplikácii. Tento systém je dokonca tak pokročilý, že automaticky "číta" životnosť každej vloženej vložky a dokáže zistiť stupeň jej opotrebovania.
 

5. Bezdrôtové spojenie

Ďalšou zaujímavou technológiou systému eSpring™ je bezdrôtová (indukčná elektronická) väzba medzi UV lampou a monitorovacou jednotkou. Tá úplne izoluje UV lampu (nachádza sa uprostred uhlíkového bloku) od elektrického zdroja. Výrazne sa tým uľahčuje výmena filtračnej vložky a prispieva sa tak k bezproblémovej a hlavne dlhodobej prevádzke eSpring™ systému.